Servisler

Lastik Atölyesi

Avrupa Lastik 2012 yılından bu yana hep doğru çözümleri üretir.

Lastik Ekspertiz


Rutin bakım söz konusu olduğunda lastikler, tüketicilerin kendi başlarına müdahale edebileceklerini düşündükleri araç parçalarının başında gelir. Ancak, lastiklerin durumununda herhangi bir servis hizmetinin önemli ve incelik gerektiren bir unsuru olduğu unutulmamalıdır. Uzman teknik ebimiz aracınızın lastiklerini kontrol ederek doğru bilgiyi sizlerle paylaşmaktadır.


Montaj


Lastik montajı, talimatları göz önünde bulundurularak lastiklerin jantlara yerleştirilmesi ve doğru şekilde oturtularak yapılmasını gerektiren hassasiyet içeren bir işlemdir. Bu yüzden lastiklerin montajının teknik malzemelerin yer aldığı, deneyimli, bilgili uzman personel tarafından yapılması sürüş güvenliği açısından gayet önemli bir konudur.


Lastik Bakım


Lastik bakımı hayati önem taşıdığı gibi aracın performansını arttırmada ve yakıt tüketimini azaltma anlamında da önemli rol oynar.


Lastik kontrolünde yapılması gerekenler :
• Hava Basınç Kontrolü
• Şekil Kontrolü
• Hasar Kontrolü
• Dış Derinlik Kontrolü


Rotasyon


Lastik rotasyonu, lastiklerin bir otomobildeki konumunun önden arkaya veya yandan yana değiştirilmesi demektir. Lastik rotasyonu işinin temel nedeni, her lastiğin farklı oranlarda aşınma oranına sahip olmasıdır. Tahrik aksındaki lastikler en fazla şanzıman, güç ve tork nedeniyle aşınır.